1 urodziny KT Ajax Radom

Kuźnia Talentów AJAX Radom ma już rok. To bowiem 10 kwietnia zostaliśmy wpisani do ewidencji stowarzyszeń kultury fizycznej nie prowadzących działalności gospodarczej prowadzonej przez Prezydenta Miasta Radomia. Zebranie Założycielskie Członków Stowarzyszenia pn. Kuźnia Talentów AJAX Radom natomiast odbyło się w dniu 2 kwietnia 2015 r. W zebraniu uczestniczyło 20 osób, które podjęły stosowne uchwały, uchwaliły statut, wybrały zarząd i komisję rewizyjną, czyli wszystko, co jest potrzebne do tego, aby stowarzyszenie kultury fizycznej mogło rozpocząć swoją działalność.

KT AJAX Radom posiada osobowość prawną.

Celem naszego Klubu jest rozwijanie kultury fizycznej, ze szczególnym uwzględnieniem piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży oraz wychowanie dzieci i młodzieży przez kulturę fizyczną. Założone cele Klub realizuje poprzez prowadzenie działalności szkoleniowej i zajęć sportowych, organizowanie zawodów, imprez sportowych i rekreacyjnych, uczestniczenie w rozgrywkach i zawodach sportowych, sprawowanie opieki wychowawczej i szkoleniowej nad członkami Klubu, zapewnienie odpowiednich obiektów, urządzeń i sprzętu dla prowadzenia działalności w zakresie kultury fizycznej, współdziałanie z władzami sportowymi, państwowymi i samorządowymi, wychowanie i wypoczynek dzieci i młodzieży przez sport, turystykę i krajoznawstwo, organizowanie wśród dzieci i młodzieży projektów profilaktyki uzależnień, a także organizacje zajęć pozalekcyjnych.

W ciągu minionego roku te cele realizowane były poprzez systematyczne prowadzenie treningów opartych na 6-cio tygodniowym planie nauczania. Jeden trening tygodniowo poświęcony był ćwiczeniom ogólnorozwojowym, poprawiającym nie tylko motorykę, ale również wpływającym na ogólną sprawność fizyczną. Prowadzone były także treningi bramkarskie. Umiejętności nabyte przez poszczególne roczniki były konfrontowane podczas sparingów z rówieśnikami trenującymi m.in. w AP21, Korona Kielce, PAS Skarżysko, Drukarz Warszawa, AP Star Starachowice, KSZO Ostrowiec. Podczas treningów i wyjazdów propagowany był zdrowy styl życia poprzez preferowanie niegazowanej wody mineralnej i zdrowych przekąsek typu suszone owoce, świeże owoce i warzywa. Podczas wyjazdów chłopcy niejednokrotnie swoją postawą pokazali pozytywny stosunek do przeciwnika i zasady w duchu fair – play, co przyniosło pozytywny wizerunek naszemu klubowi. Ten wizerunek budujemy także dzięki schludnemu i ujednoliconemu wyglądowi. Dążymy do tego, aby wszystkie roczniki miały takie same stroje. Ostatnio wszystkie roczniki nabyły nowe stroje dresowe, a dzięki pozyskanym sponsorom zostaną zakupione kolejne stroje meczowe.

Przed nami kolejna runda tegorocznych rozgrywek ROZPN. Zagrają w niej dwie grupy rocznika 2005, jedna 2006 oraz jedna, w której będą chłopcy z roczników 2007 – 2010. W rundzie jesiennej zagrały dwa roczniki: 2005 oraz 2006. Rocznik 2005 został przypisany do I Ligii Okręgowej E1 Orlik Grupa 3, gdzie uzyskał bilans bramkowy 60:10 i zajął pierwsze miejsce uzyskując maksymalną liczbę punktów dzięki wygraniu wszystkich meczów wysokim wynikiem. Rocznik 2006 uczestniczył w turniejowych rozgrywkach turnieju i również dobrze się zaprezentował. Wynik w dużej mierze podyktowany był wakacyjnymi zajęciami sportowymi dla grupy wiekowej 2005 i 2006. Codzienne, systematyczne treningi przez okres wakacji zaowocowały także dużym sukcesem na Wrocław Trophy 2015 – międzynarodowym turnieju, gdzie wśród 208 zespołów zgłoszonych do udziału w zawodach, znalazły się dwa nasze z rocznika 2005, jeden w kategorii „zawodowcy” (wywalczyli 5. miejsce), drugi „amatorzy” (zajmując 3. miejsce).

Chłopcy często spotykają się z rówieśnikami z innych województw i są zapraszani do udziału w turniejach na bardzo wysokim poziomie. Przykładem jest choćby udział rocznika 2005 i 2006 w turnieju Cracovia Cup w Krakowie. Rocznik 2006 zagrał w swojej kategorii wiekowej, rocznik 2005 zmierzył się z zawodnikami z rocznika 2004 i 2003, zdobywając wiele pochwał i przynosząc chlubę sobie, trenerom i klubowi. Przed nami kolejne letnie zgrupowanie. Na tegoroczny obóz jedzie 36 chłopców wraz z trzema trenerami. A we wrześniu zawodnicy KT AJAX wejdą na własne boisko trawiaste, gdzie będą mogli trenować i grać w pełni komfortowych warunkach.

Naszą kadrę tworzą młodzi trenerzy, którzy wykazują się ogromnym zaangażowaniem i pełnym profesjonalizmem oraz dużym zrozumieniem w podejściu do każdego dziecka.

To wszystko sprawia, iż możemy tworzyć plany na kolejne lata i wyznaczać nowe cele.

Rok intensywnej pracy pełnej satysfakcji i sukcesów nie byłby możliwy bez dobrej współpracy, zaufania i zrozumienia ze strony Zawodników, Rodziców, Okręgu Radomskiego.

Dziękujemy.