Kuźnia Talentów Ajax Radom - trenuj z nami!

Kuźnia Talentów AJAX Radom to szkółka piłkarska, która przede wszystkim stawia na indywidualne podejście do każdego zawodnika, natomiast treningi uczą gry w piłkę nożną i jednocześnie kształtują charakter. W treningach wykorzystujemy doświadczenia holenderskiej myśli szkoleniowej, ale nie zamykamy się tylko na tę szkołę, bowiem staramy się czerpać wzorce od tych, którzy mądrze i konsekwentnie podchodzą do kwestii szkolenia. Propagujemy zasady gry fair play i to powoli staje się naszą dewizą. U nas nie jest zatem łatwo. Co nie znaczy, że nie jest również przyjemnie. Zawodnicy KT Ajax trenując wykonują ciężką pracę, przy której muszą wykazać się dużą dyscypliną własną. I to od najmłodszego rocznika. W kategoriach wiekowych 4 - 6 oraz 7 – 8 lat budujemy jednostkę treningową opartą na wszechstronnym ruchu i poruszaniu się, a także prostych ćwiczeniach z piłką i małych grach. W grupach 9 - 10 lat dochodzi koordynacja ruchowa, faza orientacji – część analityczna, ćwiczenia bez przeciwnika lub z umiarkowanym naporem; faza praktyki – część globalna, małe gry, fragmenty gry, no i faza gry – gra w równowadze lub przewadze liczebnej. Od 10. roku trenerzy mają 6 - tygodniowy plan nauczania i trzy treningi tygodniowo. Poza tym mamy dodatkowe treningi bramkarskie. Nasi zawodnicy również jedną godzinę w tygodniu poświęcają też na judo. A ta właśnie godzina to, poza doskonałą zabawą pozwalającą budować pozytywne relacje, uczy koordynacji ruchowej, wzmacnia mięśnie pleców oraz brzucha, pozwala wykształcić w każdym z nich pozycje obronne bez szkody dla siebie samego, a także uczy prawidłowego upadku bez uszczerbku na zdrowiu.
    Chłopcy spędzają ze sobą dużo czasu, a ten można wykorzystać w pełni jedynie przy pozytywnych relacjach.
Te z kolei budowane są także poprzez wyjazdy zarówno na mecze sparingowe, turnieje (również międzynarodowe) jak i obozy. Obozy szkoleniowe to dwa treningi dziennie, odpoczynek i zbilansowane posiłki. Młodzi piłkarze wracają z nich zadowoleni i docenieni.
    Umiejętności nabyte podczas treningów i obozów treningowych chłopcy mogą zaprezentować podczas spotkań meczowych, na których wykazują się dużym szacunkiem do siebie i przeciwnika, karnością i dobrą grą. Dobrą grę zaprezentowali także podczas rozgrywek ligowych w rundzie jesiennej sezonu 2015 / 2016 wychodząc z grupy z pierwszego miejsca.
Możemy pochwalić się również wieloma sukcesami podczas meczów sparingowych, do których trenerzy z uwagą dobierają zespoły tak, aby móc zmierzyć się z zespołem silnym i wartym wysiłku.

Zapraszamy wszystkich chętnych do gry w piłkę. Oferujemy profesjonalnie przygotowane treningi, zaangażowaną w pracę kadrę trenerską i przyjazny zespół młodych adeptów piłki nożnej. Atmosferę u nas budują także rodzice, którzy chętnie włączają się w pracę swoich pociech i dopingują je na każdym etapie szkolenia. Bowiem na sukces jednostki składa się praca wielu osób.

Informacje pod nr tel. 515 806 400 e-mail: ktaradom@gmail.com

Powiązana galeria: